Fuar

Boya ve Hammaddeleri Sektörüne yön veren fuar: Paintistanbul & Turkcoat

Uluslararası platformda bölgenin en geniş kapsamlı boya ve hammadde etkinlikleri arasında gösterilen “8. Uluslararası Boya, Boya Hammaddeleri, Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcı Hammaddeleri, Laboratuvar ve Üretim Ekipmanları Fuarı” paintistanbul & Turkcoat 17-19 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nin 9-10-11. Salonları ve Ana Fuayesinde, Artkim Fuarcılık organizatörlüğü ve Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) iş birliğiyle boya, hammadde ve yapı kimyasalları sektörünü bir kez daha buluşturacak.

Üretim kapasitesi bakımından Avrupa’nın 5. büyük boya üreticisi konumunda yer alan ve global pazarın yaklaşık %2’sine sahip olan Türkiye, küresel pazardaki ekonomik ve ticari gelişmeler çerçevesinde büyümekte ve Türkiye ekonomisine ve ana kimya sanayine katkı sağlamaktadır. Bu bağlamda uluslararası katılımla gerçekleşen “paintistanbul & Turkcoat”, büyüyen boya ve hammaddeleri yurtiçi ve yurtdışı pazarı için ideal bir organizasyon olma özelliği taşımaktadır.

paintistanbul & Turkcoat 2018 Fuarı ve Kongresi

16 farklı ülkeden 238 doğrudan katılımcı, 539 temsil edilen katılımcı olmak üzere toplamda 777 firma ve firma temsilciliğini aynı çatı altında toplayan paintistanbul & Turkcoat Fuarı 2018 senesinde 25.000 m2 brüt, 10.000 m2 net kullanım alanında 3 salon ve ana fuayede gerçekleşti. Türkiye, Çin, İtalya, Almanya ve Hindistan başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen önemli firmalara ev sahipliği yapan fuar 3 gün boyunca; aralarında Almanya, Belçika, Bulgaristan, Cezayir, Gürcistan, Libya, Kazakistan, Irak, İran, İsrail, Mısır, Portekiz, Rusya, Özbekistan, Türkmenistan, Tunus ve Ürdün’ün olduğu 40 ülkeden, 897’si yabancı olmak üzere toplam 6.682 profesyonel ziyaretçiyi ağırladı.

paintistanbul & Turkcoat 2018 Kongresi ise 34 paralel sunum ve 4 boya okulu sunumuyla beraber 19-21 Mart tarihleri arasında Fuardan bir gün evvel InterContinental Otel’de sektör profesyonellerinin yoğun katılımlarıyla gerçekleşti.

paintistanbul & Turkcoat 2018 Alım Heyeti Organizasyonu

Fuar içerisinde kurulan özel B2B alan içerisinde T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve İKMİB Genel Sekreterliği organizatörlüğünde gerçekleştirilen alım heyeti programı dahilinde Doğru Avrupa ve Kuzey Afrika’dan gelen alıcılar ile Fuar’ın katılımcı firmalarının yetkilileri ikili görüşmelerini gerçekleştirdi.

paintistanbul & Turkcoat 2018 Konferans Programı

paintistanbul & Turkcoat 2018 Fuarı esnasında gerçekleşen Konferans’ta aralarında BASF, Kansai Altan, Dyo, Aleph Trade gibi sektör lideri firmaların sunumları yoğun ilgi görürken, Renk ve Enerji Uzmanı Kimya Müh. Aydan Öztürkatalay ise “Gökkuşağı Renklerinin Beyin Kimyamızı Nasıl Değiştirdiğinden” bahsetti.

paintistanbul & Turkcoat 2022 Senesinde 17-19 Mart Tarihlerinde Gerçekleşecek

Katılımcı ve ziyaretçi rakamları ile sektörün dünyaca kabul görmüş ve takip edilen sayılı Boya ve Hammaddeleri etkinliklerinden biri olan “8. Uluslararası Boya, Boya Hammaddeleri, Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcı Hammaddeleri, Laboratuvar ve Üretim Ekipmanları Fuarı” paintistanbul & Turkcoat, sektör profesyonellerini 2022 senesinde17-19 Mart tarihlerinde bir araya getirecek.


Medya Partnerleri
 
Destekleyenler
 
Organizatör
İş Birliği ile