Fuar Hakkında

fuarhakkindaBoya ve Hammaddeleri Sektörüne yön veren fuar: paintistanbul & Turkcoat

2016 yılında ilk kez bir arada düzenlenen ve rekor katılımla daha önceki yıllarda ulaşılan katılımcı ve ziyaretçi rakamlarını aşan paintistanbul & Turkcoat, sektörden aldığı destek ve Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) ve Artkim Fuarcılık iş birliği ile yoluna devam ediyor.

9. Uluslararası Boya, Boya Hammaddeleri, Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcı Hammaddeleri, Laboratuvar ve Üretim Ekipmanları Fuarı paintistanbul & Turkcoat, 8-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nin 9, 10 ve 11 (Ana Fuaye) nolu salonlarında Boya ve Hammaddeleri Sektörü’nü bir kez daha ağırlamaya hazırlanıyor.

Boya Sanayinin Yatırım Üssü: Türkiye

Üretim kapasitesi bakımından Avrupa’nın 5. Büyük boya üreticisi konumunda yer alan Türkiye, küresel pazardaki büyümeye paralel olarak büyümekte ve Türkiye Ekonomisi’ne katkı sağlamaktadır.

paintistanbul & Turkcoat Fuarı’nın temel amaçlarından biri de Türk Boya Sanayi’ni dünyaya tanıtmak ve rekabet koşulları günden güne artan küresel pazarda Türkiye’nin yerini sağlamlaştırmaktır. Bu bağlamda her ölçekten üretici firmaları katılımcıları arasında bulunduracak olan paintistanbul & Turkcoat uluslararası platformlarda dünyanın en büyük ve geniş kapsamlı boya ve kaplama etkinlikleri arasında şimdiden gösterilmektedir.


paintistanbul & Turkcoat 2022 İstatistikleri

17-19 Mart tarihleri arasında, 3 gün boyunca İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuar; Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) ve Artkim Fuarcılık iş birliğiyle düzenlendi. 200’ü aşkın katılımcı firmanın yer aldığı ve Avrupa, Uzak Doğu ile komşu ülkelerden yabancı katılımcıyla açılan fuar, 80 farklı ülkeden 1.118’i yabancı olmak üzere 7.211 sektör profesyonelini ağırladı. Ziyaretçiler, fuarda yenilikçi ürün ve hizmetler ile en güncel gelişmeleri yakından inceleme fırsatı yakalarken, yerel ve ulusal sektör paydaşlarıyla da 4 yıllık aranın ardından bir araya gelerek iş bağlantılarını kurma ve güçlendirme olanağı buldu.


Fuarla eş zamanlı düzenlenen konferans etkinliğinde ise sektörün önde gelen isimlerinin moderatör ve konuşmacı olarak yer aldığı üç özel panel ve 11 farklı konuda bilgilendirici sunumlar gerçekleştirildi

paintistanbul & Turkcoat 2022 Etkinlikleri

Paintistanbul Turkcoat fuarı boyunca Ebru Sanatçısı Eda Özbekkangay eşliğinde, ebru sanat atölyeleri gerçekleştirildi. Ziyaretçiler atölyelere katılarak kendi eserlerini oluşturdular. Diğer bir sanat etkinliği olan, Meyçem Ezengin Mozaik Sergisi de oldukça ilgi gördü. Sanatçının eserleri ziyaretçiler tarafından hayranlıkla incelendi. Fuar boyunca belirli aralıklarla canlı müzik performansları da sergilendi.  

paintistanbul & Turkcoat 2024 Alan Satışları Devam Ediyor

Tüm sektör mensuplarımızı, 8-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 9. Uluslararası Boya, Boya Hammaddeleri, Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcı Hammaddeleri, Laboratuvar ve Üretim Ekipmanları Fuarı Paintistanbul & Turkcoat’a davet ediyoruz.

Medya Partnerleri
 
Destekleyenler
 
Organizatör
İş Birliği ile